مقالات

فیتنس در خانه برای بانوان

اگر بانویی خانه‌دار هستید و به ورزش کردن در منزل علاقه‌مندید، مطلب “فیتنس در خانه برای بانوان” مخصوص شماست.

فیتنس در خانه برای بانوان

در بسیاری از موارد بانوان شرایط حضور در باشگاه و انجام تمرینات فیتنس را ندارند. اما نکته مهم در مورد ورزش‌کردن این است که نباید هیچ‌وقت آن را ترک کنیم و همواره می‌بایست نسبت به ورزش‌کردن متعهد باشیم. اما حالا که شرایط رفتن به باشگاه و انجام تمرینات فیتنس را نداریم، آیا ممکن است که بتوانیم این تمرینات را در خانه پیگیری نماییم؟

آری، اگر به میزان کافی پشتکار داشته باشیم و عزم و اراده‌ای جدی برای ورزش‌کردن در ما وجود داشته باشد، می‌توانیم با استفاده از تمرینات فیتنس در خانه برای بانوان، امکان ورزش‌کردن در منزل را نیز برای خود به وجود آوریم.

فیتنس در خانه برای بانوان

بنابراین هیچ‌گاه ناامید نشوید و ورزش‌کردن را پیگیری نمایید. همان‌طور که اشاره کردیم، امکان انجام حرکات فیتنس در خانه برای بانوان فراهم است. و شما می‌توانید با بهره‌گیری از ساده‌ترین امکانات ممکن، این تمرینات را انجام دهید. به همین منظور، قصد داریم در این بخش به معرفی چند تمرین فیتنس بپردازیم.

چند تمرین فیتنس در خانه برای بانوان

در ادامه به بررسی تمرینات فیتنس در خانه برای بانوان می‌پردازیم. شما با انجام هدفمند این تمرینات می‌توانید تمریناتی منظم را برای خود تنظیم کنید.

حرکت پلانک

تمرین پلانک، یکی از مهم‌ترین و برترین حرکات فیتنس در خانه برای بانوان است که بخش‌های مختلفی از بدن فشار وارد می‌کند و برای آب‌کردن چربی‌های شکم، تمرینی فوق‌العاده است.

برای انجام این تمرین کافی است بر روی زمین دراز بکشید و بر روی ساعد و انگشتان پای خود بلند شوید. باید در هنگام انجام این تمرین سعی کنید که بدنتان به شکل صاف و در یک راستا قرار گیرد.

در هنگام انجام‌دادن این تمرین از حرکات فیتنس در خانه برای بانوان، سعی کنید که باسن و کمرتان نیز در همین راستا قرار گیرد و آویزان نشود. انجام تمرین پلانک می‌تواند بین 30 الی 60 ثانیه طول بکشد.

اگر در ابتدای کار نمی‌توانید این تمرین را به‌صورت کامل انجام دهید، پیشنهاد می‌شود 20 ثانیه این تمرین را انجام دهید و سپس مدت‌زمان انجام پلانک را افزایش دهید.

حرکت اسکات

یکی دیگر از فیتنس در خانه برای بانوان، حرکت اسکات است. این حرکت برای تقویت پاها و قسمت مرکز بدن بسیار مناسب است. این حرکت می‌تواند به‌عنوان یک تمرین فیتنس خوب، به شما کمک زیادی بکند.

برای انجام این تمرین پاها را به‌اندازه عرض شانه باز کنید. سپس باسن خود را پایین بیاورید، در حالتی که زانوهایتان به طور کامل خم شود. میزان پایین آمدن باسن‌تان به اندازه نشستن بر روی یک صندلی است. در نتیجه شما نباید باسن خود را به زمین نزدیک کنید.

زیرا ممکن است باعث آسیب‌دیدن شما شود. پس از انجام این حرکت برای یک‌بار، به مدت یک دقیقه این تمرین را تکرار نمایید. البته شما می‌توانید این تمرین و سایر تمرین‌ها را در چند ست متوالی تکرار نمایید.

پوش آپ استاندارد

یکی دیگر از حرکات فیتنس در خانه برای بانوان، پوش آپ استاندارد است. این تمرین نسبت به سایر تمرین‌ها، کمی چالش‌برانگیزتر و سخت‌تر است. اما درصورتی‌که بتوانید آن را به‌صورت مستمر انجام دهید، می‌تواند تأثیر بسزایی بر روی بدن شما داشته باشد.

برای انجام این تمرین، در حالت شنا بر روی زمین دراز بکشید. سپس کف دستان خود را بر روی زمین یا سطح با مقداری ارتفاع بالاتر قرار دهید. انجام این تمرین مانند انجام شنای سوئدی است.  اما تفاوت آن، این است که در این حرکت کل بدن را می‌بایست بلند کنید و بدن شما تنها از طریق کف دستان و انگشتان پا با زمین تماس خواهد یافت.

مانند حرکت شنای سوئدی حرکت کنید. این کار را به مدت یک دقیقه تکرار نمایید. سعی کنید در حین انجام این تمرین، بدن شما کاملاً در یک راستا قرار گیرد و صاف باشد.

سخن پایانی

در این مطلب، به بررسی امکان انجام فیتنس در خانه برای بانوان پرداختیم و دریافت کردیم که اگر عزم و اراده محکمی داشته باشیم، می‌توانیم ورزش‌کردن را در منزل نیز پیگیری نماییم و با انجام حرکات فیتنس در منزل برای بانوان، همواره فیت بمانیم.

در ادامه به معرفی چند تمرین ساده ورزشی در منزل پرداختیم. انجام این حرکات چندان سخت نیست. شما می‌توانید این تمرین‌ها را در خانه نیز انجام دهید. در پایان امیدواریم که این مطلب برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

مطالب مرتبط پیشنهادی :

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا